Безпекове середовище у Чорноморському регіоні кардинально погіршилось. Форсована мілітаризація Криму призвела до домінування Росії в Чорному морі, та відновлення її силової присутності на Близькому Сході, в Північній Африці та Східному Середземномор’ї. Разом із неоголошеною війною на Донбасі, невизнана анексія є вагомим дестабілізуючим фактором на кордонах Об’єднаної Європи.
З прийняттям «Засад державної політики Російської Федерації у сфері ядерного стримування» Чорноморський регіон de jure стає ареною ядерного протистояння та підвищеної ймовірності виникнення інциденту, що потенційно може призвести до конфлікту із застосуванням Росією тактичної ядерної зброї.
Хоча це дослідження фокусується насамперед на Чорноморському регіоні, воно також звертає увагу на тому, що цілі Росії в Чорному морі та в Баренцовому й Балтійському морях співпадають, отже негативні тенденції в чорноморській безпековій динаміці також віддзеркалюватимуться на Півночі, перетворюючи, на перший погляд, регіональні явища на проблему глобального характеру. Вочевидь існує необхідність розглядати дії Кремля в інших, географічних віддалених регіонах цілісно, тобто як складові великого задуму, а відтак, і реагувати на цей замисел комплексно.