Експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу зазначив, що на теперішньому етапі розвитку ВМСУ ці кораблі не потрібні. Адже пріоритетні завдання на найближчі п’ять років ВМСУ буде вирішувати у прибережній зоні, на максимальній відстані 100 міль від свого берегу.
“По-перше, основні завдання і райони виконання корветом відносяться до 3 етапу розвитку ВМС (Стратегія ВМСУ 2035). Виконує їх він у відкритому морі (в основному протичовнові дії). У ближній зоні корвет дуже легко виявляється і знищується супротивником як першочергова ціль.
По-друге – тільки один корвет вимагає як мінімум 3 річних бюджети розвитку ВМСУ (близько 350 млн доларів). Таким чином, кошти забираються у інших видів ЗСУ, для яких переозброєння дуже актуально і можливо, навіть більш пріоритетне. Це мають бачити в МО і давати оцінку. Але її немає, є брехня про будівництво “москітного флоту", якого немає… Кораблів в морі постійно немає…
По-трете, архітектура зброї і технічних засобів корвету виглядає з великими питаннями. Власного готового в Україні немає: або існує лише на папері, або є модернізованим радянським. А про поставку від партнерів треба домовлятися, це займе значний час.
По-четверте, під корвет (вірніше 4 корвети) немає бази. Очаків не підходить – він находиться далеко від основної зони роботи корвету по ПЧ супротивника. Плюс там дуже несприятливі глибини і підводні банки. Плюс сама база будуватися ще не починалась. Для корветів потрібна глибоководна база на захід від Одеси, зі всією інфраструктурою, включаючи житло для моряків і їх родин. Це коштовне і тривале питання, 10-15 млрд гривень і мінімум 5 років. Його невирішення потягне за собою соціальні складнощі для особового складу.
По-п’яте – будівництво корвету фактично ніяк не сприяє відновленню кораблебудування України. Очевидно, що українські корабели могли би відновити виробництво корпусів кораблів і начиняти їх переважно західним обладнанням і зброєю, яка вироблена за стандартами якості і тактики НАТО. Але корпус повністю будується в Туреччині. Ну і досвіду будування військових кораблів завод “Океан" немає – це також займе певний час. Тим часом, кораблів в морі у критичних районах Україна немає. Там панує ЧФ РФ і ФСБ. До речі в районі газових вишок максимальний калібр зброї, яку мають росіяни на своїх плавзасобах в морі – тільки 30 мм. Тому що наших сил в морі немає взагалі.
По-шосте, програми допомоги, які були погоджені раніше (ще 1,5 року тому), будуть скореговані через репутаційні втрати України. Рішення щодо корвету є незрілим, поспішним, економічно дуже обтяжливим і затягує готовність України захистити себе на морі, негативно впливає на репутацію з партнерами", – пояснює Андрій Риженко.