Центр оборонних стратегій

Україна та Румунія проведуть в Бухаресті Першу Чорноморську безпекову конференцію Міжнародної Кримської платформи

Неспровокована і невиправдана військова агресія Росії проти України зруйнувала систему безпеки в Чорноморсько-Азовському регіоні. Для того, щоб знайти дієвий інструментарій відповіді на ці виклики та забезпечити можливості сталого розвитку всім мирним країнам регіону, Україна ініціювала Першу Чорноморську безпекову конференцію, яка буде проведена спільно з Румунією 12—13 квітня в Бухаресті.

Захід відбудеться в межах діяльності Міжнародної Кримської платформи – механізму, що спрямований на деокупацію Криму, відновлення чорноморської, європейської та глобальної безпеки. 

Організатори конференції: Міністерство закордонних справ України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ Румунії, Міністерство національної оборони Румунії, у партнерстві з Центром оборонних стратегій (Україна).

У заході візьмуть участь міністри закордонних справ та міністри оборони, очільники міжнародних інституцій, державні посадовці та незалежні експерти, які представляють учасників Міжнародної Кримської платформи. Вони проаналізують багатовимірний вплив повномасштабної війни Росії проти України на безпекову ситуацію в Чорноморсько-Азовському регіоні та світі, обговорять можливу стратегію відповіді на виклики і загрози, а також основи майбутньої конфігурації системи безпеки в регіоні. 

У центрі уваги також будуть питання інформаційної війни та кібератак.

Програма конференції

Перший день (експертний):

  • Презентація дослідження «Майбутня конфігурація безпеки регіону Чорного та Азовського морів» від Експертної мережі Кримської платформи, експертна дискусія.
  • Експертна дискусія «Перша кібервійна»
  • Експертна дискусія «Як ведеться російська інформаційна війна, і чому вона кидає виклик системі міжнародної безпеки»

Другий день (офіційні представники):

  • Панельна дискусія «Здобуті уроки: повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну, його багатовимірний вплив і уроки для демократичного світу»
  • Панельна дискусія «План на сьогодні: Негайна відповідь на поточні загрози та виклики в Чорноморському регіоні»
  • Панельна дискусія «Майбутня конфігурація: Яке майбутнє регіональної безпеки в регіоні Чорного та Азовського морів? На шляху до євроатлантичної стратегії для стабільного, безпечного та процвітаючого регіону»

Примітки щодо процесу реєстрації:

Представники ЗМІ можуть отримати акредитацію на заходи, які відбудуться 13 квітня. Акредитація всіх представників ЗМІ відбуватиметься через спеціальну платформу – https://accreditation.mae.ro/events/o64EXD5GeRO9ypP

Кінцевий термін акредитації ЗМІ – 9 квітня до 23:59. Акредитація обов’язкова для всіх журналістів, що беруть участь у заходах.

Доступ до заяв і вступних промов:

Усі акредитовані представники ЗМІ матимуть доступ до заяв та вступних промов. Панельні дискусії 13 квітня також транслюватимуться в прямому ефірі на офіційних сторінках Міністерства закордонних справ Румунії.

Доступ до заяв глав делегацій після прибуття та до початку конференції буде надано представникам ЗМІ після реєстрації.Будь-які інші запити можна надсилати на адресу presa@mae.ro