«Буча – це краєвид жаху»: The New York Times опублікувала карту вбивств мирних жителів
- 13.04.2022
- Опубліковано: CDS
- Категорія: Геноцид
Росіяни вбивали безрозсудно, посилюючи терор проти цивільних після кожного успіху ЗСУ.
Репортери та фотографи The New York Times провели у Бучі близько тижня, записавши свідчення очевидців звірств росіян. Наклавши відзнятий матеріал на карту місцевості, вони склали карту вбивств мирних жителів.
«Буча – це краєвид жаху. Коли російський наступ на Київ зупинився, місто захлеснула кампанія терору та помсти щодо мирних жителів», – йдеться у матеріалі.
Журналістам вдалося задокументувати тіла майже трьох десятків людей у місцях їхньої загибелі – у будинках, лісі, підпалених на порожній автостоянці.
З 360 тіл, знайдених у Бучі та околицях, понад 250 людей було вбито кулями або осколками, повідомив голова Бучанської окружної прокуратури Руслан Кравченко. Багато людей померло від голоду, холоду, через відсутність ліків і лікарів. Поліція продовжує знаходити тіла, і кількість жертв зростатиме. За оцінками Кравченка, у Бучі загинула щонайменше 1000 людей.
Росіяни вбивали безрозсудно, часом – із відвертим садизмом, частково – з помсти, зазначають журналісти. За словами очевидців тих страшних подій, будь-які успіхи українських військових спричиняли шквал терору проти мирних жителів.
«Вони стріляли в усе. Вони стріляли по хатах. Вони стріляли у жінку на вулиці. Вони стріляли в собак», – згадує мешканець Мотижина Анатолій Родченко. Про присутність російської армії він каже: «Це було схоже на кошмар».
Літню вчительку Людмилу було вбито на порозі свого будинку, коли йшла відчиняти двері. Романа Гаврилюка та його брата Сергія застрелено у своєму дворі разом із собаками, буквально зрешеченими кулями. Молода жінка застрелена снайпером, коли несла сім’ї чаю. Згвалтована російськими військовими дівчина вбита та кинута у льоху з картоплею.
«Вони не змогли перемогти нашу армію, тому вбивали простих людей», – пояснює син Романа Гаврилюка Назар.
Очевидці розповіли, що російські снайпери облаштували позиції у місцевій школі, і відкривали вогонь по усіх, хто проходив вулицею. Розстрілювали пішоходів і з бронетехніки.
5 березня снайпери почали стріляти на ураження по всіх, хто рухався на південь від школи. До 11 березня на вулиці Яблунській лежало вже щонайменше 11 тіл, свідчать супутникові знімки Maxar.
Їх не прибирали так довго, тому російські військові наказали мирним жителям, будинки яких були біля «баз» окупантів, піти. І почали обшукувати будинки.
«Вони вкрали усі. Перетворили будинок на яму, а одну кімнату використовували як туалет», – розповідає 65-річна Тетяна Масонець. Гори сміття та пивних пляшок окупанти залишили і в інших будинках, де «квартували» під час окупації Бучі.
За словами уповноваженої з прав людини Людмили Денисової, зафіксовано «жахливі випадки сексуального насильства російських військових у Бучі» та інших місцях. Включно з випадком, коли групу жінок та дівчат тримали у підвалі будинку 25 днів. Дев’ять із них зараз вагітні. Денисова припускає, що насильство спричинене помстою за український опір, а також використовується росіянами як зброя війни.
Відступаючи з Бучі, окупанти розстрілювали затриманих чи всіх, хто вставав на їхньому шляху. «Щонайменеш 15 людей було знайдено мертвими зі зв’язаними руками в різних місцях по всьому місту, що вказує на те, що людей затримували та стратили кілька підрозділів», – додається у матеріалі.
Джерело: ZN.UA