Центр оборонних стратегій

CNN опублікував нове відео з Бучі, яке підтверджує звірства російських окупантів

Телеканал CNN опублікував нове відео з Бучі Київської області, яке підтверджує, що російські окупанти вбивали мирних жителів міста, і викриває брехню Кремля.

Кореспондент CNN Метт Ріверс розповів, що відео було знято з дрону 12 і 13 березня та верифіковано телеканалом. На ньому видно російську техніку та російських військових поруч із тілами вбитих цивільних, що лежать на вулицях. Ці тіла були знайдені українськими військовими та іноземними журналістами після того, як Бучу звільнили від російських окупантів.

«Ми знаємо, що Росія контролювала Бучу 12 і 13 березня, ми знаємо, що ці цивільні були вбиті в Бучі приблизно в цей час і що, коли українські сили туди дісталися, ці тіла досі залишалися на вулицях», — наголосив кореспондент.

Після втечі окупантів із Київської області світ побачив результати їхніх звірств, жертвами яких стали сотні мирних людей. Зокрема, в Бучі виявили тіла закатованих і вбитих росіянами мирних жителів.

За даними на 23 квітня, після ексгумації тіл у Бучі виявили 412 загиблих українців. Мер міста заявив, що 90% цивільних, які загинули під час захоплення міста російськими окупантами, були розстріляні.

Гостомель, Буча, Ірпінь. ЗСУ публікують шокуючі кадри зі звільнених міст

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що різанина, яку російські окупанти влаштували в Бучі, була умисною.

Кремлівська пропаганда пробувала поширити фейк про те, що нібито мирних жителів стратили вже після відступу ЗС РФ із міста, проте супутникові знімки підтвердили, що людей було вбито, коли туди прийшли російські війська. Брехню росіян також викрили журналісти-розслідувачі Bellingcat.

Джерело: НВ