Центр оборонних стратегій

путін назвав злочини росіян у Бучі «фейком, як у Сирії». А Лукашенко пов’язав із цим англійців

президент рф володимир путін, коментуючи воєнні злочини російських військ у місті Буча, що на Київщині, заявив про «фейк та провокацію, як у Сирії». Самопроголошений очільник Білорусі Олександр Лукашенко каже, нібито має якісь документи фсб рф щодо цього та готовий їх передати.

Про це глави росії та Білорусі заявили під час спільної пресконференції.

путін заявив, що досі спілкується із західними політиками, які згадують у розмові про Бучу. Однак замість коментарів про звірства російських окупантів у місті путін заявив, що «в Іраку трупи в розвалинах місяцями лежали та розкладалися».

«Діла нікому не було до того, ніхто навіть не помітив. Як ніхто не згадує сотні вбитих мирних жителів в Афганістані, коли одним ударом знищували сотні людей не весіллях. Тиша. Не було такої тиші, коли влаштовували такі провокації в Сирії, коли зображували застосування хімічної зброї урядом Асада. Потім з’ясувалося, що це фейк. Такий же фейк і в Бучі», — заявляє путін.

Лукашенко зі свого боку заявив про «психологічну спецоперацію, яку провели англійці». Він сказав, що може передати якісь документи, що нібито підтверджують це.

«Якщо комусь потрібні адреси, паролі та явки, номери машин, марки, на яких приїхали в Бучу і як це робили… фсб росії може надати ці матеріали. Якщо ні, то ми можемо в цьому плані допомогти. Разом із нашими російськими друзями з першої до останньої години розкрили цю гидку, бридку позицію Заходу», — сказав самопроголошений глава Білорусі.

Звільнення Бучі

31 березня українські військові звільнили від російських загарбників Бучу та всю Бучанську громаду. Після цього журналісти і представники влади почали публікувати відео та фотографії загиблих, які лежали просто на вулицях.

На супутникових знімках журналісти помітили, що створення братської могили в Бучі на території храму Андрія Первозванного та Всіх Святих почалося ще 10 березня. Супутникові знімки також засвідчили, що тіла вбитих мирних мешканців Бучі з’явилися, коли місто було під окупацією російських військ.

За даними німецької розвідки, перехоплені радіоповідомлення військових рф про масові вбивства в Бучі свідчать, що це не були випадкові дії чи вчинки окремих військових, а була тактика чи навіть стратегія росії для залякування українців.

Наразі у місті виявили 403 тіла мирних мешканців, убитих і закатованих російськими військовими за час окупації.

Джерело: hromadske