Центр оборонних стратегій

Другий день Міжнародного форуму Кримської платформи: у Києві українські та міжнародні експерти працюють над майбутньою архітектурою безпеки

Сьогодні, 19 липня, у Києві стартував основний день Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова сказала, що Кримська платформа розпочала свою роботу у 2021 році з невеликого папірця, на якому було розписано бачення роботи, а зараз це потужна мережа, яка діє на трьох рівнях.

“Це безпрецедентний формат, який на сьогодні об’єднує 60 країн та міжнародних організацій з однією стратегічною задачею – деокупацією Криму. Наша мета – сформувати чітке розуміння у наших партнерів – без Криму перемовин бути не може. Позиція держави та Президента чітка – без Криму ніяких перемовин та домовленостей бути не може”, – сказала вона.

За словами Еміне Джапарової, українська дипломатія продовжує працювати у ключі Кримської платформи. Наступний етап – Саміт, який відбудеться вже наступного місяця.

Своєю чергою народна депутатка України Марія Мезенцева наголосила, що парламент не зупиняється у пошуку балансу в розумінні того, як ми зможемо прямо зараз мати відкритий діалог з Кримом.

Постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева зазначила, що робота Кримської платформи та залучення експертів – це можливість вже зараз напрацювати необхідні для деокупації та реінтеграції послідовні кроки держави.

“Вже зараз потрібні всі плани з реінтеграції, перш за все, по відновленню контролю над Кримом”, – сказала вона.

Нагадаємо, Міжнародний форум експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд” стартував вчора. експерти з понад 20 країн світу відвідали території Київщини, які найбільше постраждали від окупації російською армією та обговорили вплив воєнних дій на екологічну ситуацію в Україні та світі.

У серпні пройде Саміт Кримської платформи

Про це під час відкриття другого дня Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд” заявила Ольга Скрипник, представниця Кримської правозахисної групи.

“У цьому році, попри повномасштабну російську агресію, всі рівні працюють. У рамках Кримської платформи у серпні пройде Саміт Кримської платформи, у жовтні – парламентський Саміт Кримської платформи”, – сказала вона.

Нагадаємо, у квітні пройшла Чорноморська безпекова конференція під егідою Кримської платформи.

Без деокупації Криму перемовин бути не може – Еміне Джапарова 

Про це перша заступниця міністра закордонних справ України заявила під час Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”. 

За словами урядовиці, Кримська платформа – це безпрецедентний формат, який на сьогодні об’єднує 60 країн та міжнародних організацій з однією стратегічною задачею – деокупацією Криму. 

“Наша мета – сформувати чітке розуміння у наших партнерів – без Криму перемовин бути не може. Миру в Україні не може бути без Криму. Бо лунають різні пропозиції. Але позиція держави та Президента чітка – без Криму ніяких перемовин та домовленостей бути не може”, – сказала Еміне Джапарова. 

Вона додала, що у серпні пройде 22 та 23 серпня пройде Міжнародний саміт Кримської платформи. При чому, 22 серпня пройде експертна дискусія.

“Сьогодні ми проведемо нараду у Президента, де представимо наше бачення цієї події і впевнена, Саміт буде черговим успіхом нашої дипломатії”, – сказала перша заступниця міністра закордонних справ.

Вже зараз нам потрібен діалог з окупованим Кримом та українцями в окупації – Марія Мезенцева

Про це народна депутатка України заявила під час Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”

“У парламентському вимірі нам би хотілось досягнути балансу в розумінні того, як ми зможемо прямо зараз мати відкритий діалог з Кримом, з українцями, які майже десятий рік перебувають в окупації. Бо навіть Європейський суд з прав людини підтвердив – окупація і агресія росії, як найвищий вид злочину, стартував у березні 2014 році. І почалося все з Криму. Кримом все має і завершитись”, – сказала вона.

Народна депутатка додала, що від того, як скоро буде деокуповано Крим та встановлена безпека у Чорноморському регіоні, залежить продовольча безпека всього світу.

Плани по реінтеграції Криму потрібні вже зараз – Постійна Представниця Президента України в АР Крим

Деокупація Криму, в першу чергу, буде відбуватися не лише у політико-дипломатичному вимірі, а військовим шляхом. І яким би чином це не відбулось, чіткий план по відновленню контролю над півостровом та перші кроки держави після звільнення Криму повинні вже бути готові. 

Про це сьогодні, 19 липня, під час Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”, – заявила Таміла Ташева, Постійна Представниця Президента України в АР Крим. 

“Ми не знаємо, яким чином це буде відбуватися (деокупація – ред.). Можливо, російська армія буде залишати за собою великі руйнування. Але ми розуміємо, що вже зараз потрібні всі плани по реінтеграції, перш за все, по відновленню контролю над Кримом”, – сказала вона. 

Постійна Представниця Президента України в АР Крим додала, що вже є запит від громадян України, щоб чітко розібратися у питаннях майна та відповідальності за вчинені злочини на окупованих територіях. Тому, і ці аспекти потрібно опрацювати до деокупації півострову.

В Україні стартувала програма Резерв відновлення Криму: охочих запрошують долучатися до команди відновлення півострова

За ініціативи представництва Президента України в АР Крим та у співпраці з міністерствами та відомствами запрацював експериментальний проєкт – Резерв відновлення Криму.

Про це сьогодні, 19 липня, під час Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”, – заявила Таміла Ташева, Постійна Представниця Президента України в АР Крим.

“Я закликаю тих громадян, хто готовий їхати на територію Криму, подавати свої кандидатури до цього кадрового резерву. Для нас важливо створити “команду Криму”, яка буде працювати на півострові після деокупації. Вже зараз маємо близько тисячі анкет. 80% – заявники з Криму. А це значить, що всі вірять в неминучість деокупації”, – Таміла Ташева додала, що наразі триває робота з опрацювання академічних програм. У вересні стартує перша магістерська програма з курсу “Постконфліктне врегулювання на деокупованих територіях”.