Формування кадрового резерву, стратегія економічного відновлення та когнітивна деокупація: якими є напрацювання щодо реінтеграції Криму
- 22.08.2023
- Опубліковано: CDS
- Категорія: Новини
Після відновлення контролю над окупованою територією, держава має забезпечити передусім безпеку, задовольнити гуманітарні потреби, забезпечити ефективне управління територією. Саме для цього вже зараз має бути створений державний апарат, мають бути люди, які готові та вмотивовані їхати працювати. І найбільш важливе, що люди, які зараз проживають на тимчасово окупованій території, мають точно знати, що їх очікує, які рішення будуть прийматися і які рішення вже приймаються зараз.
На цьому наголосила заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Ольга Куришко під час панельної дискусії в рамках Передодня Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи.
Вона розповіла про те, які кроки здійснюються вже зараз для успішної реінтеграції Криму. Зокрема, звернула увагу на питання відновлення публічної влади та на те, які процеси вже відбуваються в цьому напрямку.
Так за її словами вже почалося напрацювання форми відновлення публічної влади на тимчасово окупованій поки території Криму.
«Це питання формування кадрового резерву. Тут вже маємо гарні результати – запущений пілотний проєкт під егідою Міністерства реінтеграції, Національної агенції з питань державної служби і за нашої ініціативи – це формування кадрового резерву державних службовців, які хочуть і будуть працювати на відновленій території Криму. На даний час подали заявки вже понад 1500 людей, 80% з яких хочуть працювати в Криму і насправді це дуже показово», – пояснила вона.
Важливим компонентом в цьому питанні, за словами Ольги Куришко, є навчання, і цей напрямок вже почав реалізовуватися. Зокрема, Вища школа публічного управління буде запускати 14 короткострокових проєктів, програм, за допомогою яких будуть навчати майбутніх державних службовців, або тих державних службовців, які зараз працюють, але хочуть працювати потім на території Криму.
Водночас вона наголосила, що вже другий рік йде поглиблений розвиток стратегії економічного відновлення Криму. Так, вже зараз закладено багато проєктів як міжнародних, так і локальних, національних, які планують реалізувати в Криму.
Зокрема, зазначила Ольга Куришко, серед великих проєктів, наприклад, відновлення роботи міжнародного великого аеропорту в Криму, будівництво великих автобанів, створення екологічно-чистої енергетичної мережі, яка зможе надати Криму енергетичну незалежність.
«Зараз ми виходимо на етап підписання Меморандуму, разом з Міністерством відновлення буде завтра запущена платформа We build Ukraine, це платформа, на якій бізнес, що декларує своє бажання працювати та відновлювати Крим, зможе доєднатися до підписання меморандуму. Ми починаємо об’єднувати бізнес разом із профільними міністерствами для то, щоб вже шукати гроші і думати, в якому напрямку, які проєкти можна буде реалізовувати», – додала вона.
Крім того, Ольга Куришко пояснила, яким чином має вирішуватися питання когнітивної деокупації регіону.
«Питання когнітивної деокупації – це питання боротьби з тим дуже негативним проявом, який відбувався в Криму весь цей час, – це і мілітаризація, і велика пропаганда, відірваність наших громадян від розуміння того, які процеси відбувалися на підконтрольній території Україні, які реформи відбувалися. Це робота з цінностями, там має бути цілий комплекс заходів. Ми зараз зібрали таку велику робочу групу, туди входить також багато наших партнерів і друзів, і представники державних органів, і експерти. Якраз зараз вони працюють над заходами, які можна почати реалізовувати вже зараз», – додала вона.