Кулеба в Китаї прагнув бодай трохи змінити позицію Пекіна й активізувати в миротворчих зусиллях, – дипломат Хара
- 26.07.2024
- Опубліковано: CDS
- Категорія: Новини
Експерт Центру оборонних стратегій з питань зовнішньої та безпекової політики Олександр Хара пояснив, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час робочої поїздки у Китай хотів бодай трохи змінити позицію країни щодо миру
Таку думку він висловив у етері Еспресо.
“Я думаю, що можливо певне коригування позиції, але вже точно ми не побачимо Китай, як неупередженого посередника в цьому конфлікті. Він де-факто є союзником Російської Федерації в цьому питанні. Навряд китайці відмовляться від свого “мирного плану” – ті 12 пунктів, які були на річницю широкомасштабного вторгнення, або 6 пунктів, які були буквально кілька місяців тому в спільній заяві міністрів закордонних справ Китаю і Бразилії. Я думаю, найголовніше, чого хотів досягти Кулеба – це була спроба бодай трошки, щоб Китай змінив позицію, був більш активним в миротворчих зусиллях. Звичайно, що Кулеба абсолютно не хотів, щоб були суперницькі мирні плани, що треба приходити зводити до одного”, – пояснив дипломат.
Хара наголосив, що український міністр закордонних справ під час робочої поїздки у Китай відстоював мирний план нашої країни.
“Він також хотів спробувати натиснути на Китай. Оскільки Кулеба казав, що російська війна проти України – це не лише горе, але це також призупинення чи уповільнення темпів економічного розвитку і ця війна стоїть на заваді розвитку економічних відносин Китаю і Європи. Тобто він намагався це зробити, але навряд це зміниться, бо ключові інтереси Китаю не збігаються з Україною і нашими партнерами. Китайці не хочуть, щоб Захід консолідував ті ресурси, які є для того, щоб стримувати його в Індо-Тихоокеанському регіоні – це перше. По-друге, слабкий партнер Російська Федерація – це дуже вигідно, можна купувати що завгодно, можна просуватися на російську територію без загарбань і фактично брати під контроль цілі регіони Російської Федерації, я вже не кажу про ресурси, які звідти викачуються. Найголовніше, що такий залежний партнер буде підтримувати Китай у можливому протистоянні в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – підсумував експерт Центру оборонних стратегій з питань зовнішньої та безпекової політики.
Джерело: Еспресо