“Ми зламали стереотип, що війна знаходиться у глухому куті”: дипломат Хара про дилеми, які Курська операція створила перед Путіним
- 18.08.2024
- Опубліковано: CDS
- Категорія: Новини
Дипломат, експерт Центру оборонних стратегій з питань зовнішньої та безпекової політики, Олександр Хара розповів про дилеми, які Курська операція створила перед російським диктатором Володимиром Путіним
Про це він розповів у етері Еспресо.
Зокрема він виділив воєнний момент.
“Перша (дилема, – ред.) – це те, щоб захистити свою територію Путіну потрібні сили і засоби. У нього є варіант відтягнути їх від від східного напряму, де росіяни, на жаль, просуваються, у них там є певні тактичні успіхи, і ми не бачимо, щоб вони поспішали переносити звідти сили і засоби, щоб щось відбулось, але не такою мірою, як хотілось би нам. Звичайно, що вони зараз намагаються набрати з інших регіонів Російської Федерації, кидають одразу в бій фактично, була інформація, що навіть строковиків використовують, тобто все, що є під рукою вільного, вони кидають на нас”, – вважає експерт.
Також Олександр Хара зазначив, що є політичний момент.
“Політичний момент – якщо йому не вистачає людей, незважаючи на мільйонну армію, то йому тоді потрібно буде щось робити з мобілізацією. Чи прихованою, коли заманюють, від 400 до 2 мільйонів підйомних дають цим вбивцям. Чи потрібно оголошувати загальну мобілізацію, якщо загальна, це означає з одного боку удар по престижу, удар по політичній підтримці з боку російського плебса, бо це ж не просто йдуть маргінали і з етнічних меншин хтось воювати, а доведеться брати і з Санкт-Петербургу, з Москви, і звичайно, що соціальна напруга буде збільшуватись”, – каже він.
Крім того, за його словами, існує економічна дилема: “Далі це питання, що, здається, позаминулого тижня голова центрального банку Російської Федерації розповідала про стан російської економіки, то доволі була чорна картинка, не настільки чорна, як би нам хотілось, щоб на межі катастрофи, але все ж таки. І один з ключових моментів – це був брак робочої сили, тобто якщо когось екіпірувати і кинути воювати проти нас, тоді потрібно буде забирати із заводів, чи то заводи ВПК, чи то заводи цивільної галузі. Але це означатиме ще більше навантаження на російську економіку, яка в ненайкращому стані попри бравурні заяви, що ріст ВВП там швидший, ніж в Німеччині чи якихось інших країнах”.
Олександр Хара також вказав на територіальну дилему.
“Ну і звісно територіальна, тому що зараз формула “давайте зафіксуємо ситуацію чи реалії на землі”, вона, звичайно не буде використовуватись Російською федерацією, оскільки означатиме легітимної, законної, яку ми також визнаємо, території Російської Федерації, тому вони будуть шукати якісь інші реформи. Ну і звичайно, що є політичний успіх в нашій операції, я не знаю, чим завершиться воєнна складова, перше і найголовніше: ми поламали цей стереотип хибний стереотип, що ця війна знаходиться в глухому куті, тобто ми показали, що здатні накопичити сили і засоби і зробити доволі професійно і красиво цю воєнну операцію на території Російської Федерації”, – додав експерт.
Джерело: ЕСПРЕСО