Центр оборонних стратегій

Стримати подальшу російську агресію проти України може реакція Заходу, зокрема економічно санкції

Стримати подальшу російську агресію проти України може реакція Заходу, зокрема економічно санкції.

Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA розповів експерт Центру оборонних стратегій (ЦГЗ), капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.

“Зупинити його може реакція Заходу та обмеження економічної діяльності Росії, санкції. Тому що накопичити військовий потенціал Росії вдалося багато в чому завдяки торгівлі саме із Заходом. 50% валового національного продукту Росії приходить від торгівлі Заходу нафтопродуктами.

Військовий бюджет Росії у середині 90-х років становив 6 млрд долл. Зараз цей бюджет зріс у 10-12 разів. І завдяки тому, що є такі кошти, можливе створення таких угруповань на кордоні з Україною та їхнє утримання там. Тому що це все – дуже великі гроші”, – уточнив експерт.

Коли була розпочата агресія проти України з 2014 року, по всьому східному кордону були зосереджені та наново створені цілі армії. Їхнє утримання вимагає від Росії значних грошових вливань.

“Буквально 2 тижні тому у Воронежі відбулося дуже помпезне відкриття командування 20-ї армії, яка була передислокована ближче до наших кордонів. Те саме зараз під час навчань “Захід-2021″. І зараз продовжують перекидатися великі угруповання. А в районі Воронежу знаходиться угруповання 4-ї Кантемирівської дивізії, яке зазвичай перебуває під Москвою. Є частини, які пройшли ще далі. Це дуже серйозні витрати. Це мільйони, сотні мільйонів доларів, щоб утримувати такі елементи”, – перелічив Риженко.

Тим часом Росія прагне відродити Радянський Союз, уже зробивши перший крок у бік Білорусі. А Україна може розглядатися як наступний елемент плану.

“Основна “червона ганчірка” – це не вступ України до НАТО, – це взяття України під політичний контроль Російської Федерації, це відновлення Радянського Союзу. Загалом перший крок уже робиться щодо Білорусі. І Україна розглядається, мабуть, як наступний елемент цього плану”, – вважає експерт ЦГЗ.

Загроза агресії у квітні, коли РФ стягувала озброєння до українських кордонів, відрізняється від теперішньої загрози збільшенням російської військової присутності на кордоні з Україною.

“Зараз уже більше сил підтягнуто. Підтягнута логістика. Розміщені нові сили, зокрема й у Криму. Зараз, мабуть, якщо будуть якісь елементи агресії, то вона буде високоточною, з використанням швидкісних високомобільних підрозділів. І потім підуть політичні торги”, – прогнозував Риженко.

Нагадаємо, Кремль просунувся білоруським напрямом, майже поглинувши цю країну, проте не досяг політичних завдань в Україні. Саме тому готовий розв’язувати їх воєнним шляхом.Таке припущення зробив ексзаступник начальника Генштабу, військовий експерт Ігор Романенко.