Центр оборонних стратегій

Як Захід готується відповісти на гібридну атаку путінського та лукашенківського режимів мігрантами та що робить Україна?

Андрій РИЖЕНКО, експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України:

“- Безсумнівно група емігрантів, здебільшого з Сирії та Іраку, підійшла до кордону Білорусі з Польщею організовано та у супроводі силовиків Білорусі. Емігранти цілеспрямовано почали провокацію з метою силового перетину кордону з Польщею, аби опинитися на території Європейського Союзу.

Однозначно ця група мігрантів не якісь розрізнені люди чи звичайні родини. Це саме організована з конкретною метою група. Вони одягненні не як зазвичай у країнах, звідки вони прибули, а відповідно до погодних умов та у майже однаковий одяг, мають спеціальне спорядження, пристрої для розрізання колючого дроту, у всіх дуже схожі намети.

Вони добре згуртовані та точно знають, що конкретно їм роботи. Очевидно, що цих мігрантів дуже добре проінструктували про алгоритми дій та гуманність законів, які діють у Європейському Союзі, зокрема і про те, що тут застосування бойової зброї – це дуже маловірогідний захід, до якого вдаються у крайніх випадках.

Отже вони спокійно та цілеспрямовано провокують військовослужбовців і прикордонників Польщі, які застосовують у відповідь в основному лише сльозогінний газ. Якраз на таку гуманність і розраховані дії мігрантів.”

Детальніше тут: https://bit.ly/3C3TrCA