Центр оборонних стратегій

Ілля Вітюк (департамент кібербезпеки СБУ): Як ЗСУ розвіяли міф про “другу армію світу”, так і ми – міф про всесильних російських хакерів

Росія завдавала кібератак Україні ще до 24 лютого 2022 року, а з початком повномаштабної війни, згідно з статистикою видання Politico української Комп’ютерної групи реагування на надзвичайні ситуації (CERT-UA), кількість кібератак у 2022 році на українські організації становила понад 2000 атак.

Проте це – лише частина великої картини, яка є насправді. У 2022 році кіберфахівці СБУ нейтралізували 4,5 тис. кібератак, включаючи кіберінциденти та окремі кібер операції. По факту це втричі більше, ніж у 2021 році.

При тому, що більшість атак були націлені не на державні безпекові структури, а на цивільні установи для поширення паніки серед українського суспільства, що включало в себе розповсюдження фейкових новин.

Як Україна вистояла “першу кібервійну” та які уроки це допоможе винести світу в подальших кібервикликах з росією?

У новому епізоді подкасту “(не)Безпечна країна” говоримо про кіберзахист та кібернаступ України під час війни з Іллею Вітюком — начальником Департаменту кібербезпеки СБУ.

Джерело: Українська правда