Центр оборонних стратегій

Саїд Ісмагілов: “Офіційне російське духовенство – це стовідсотково співробітники ФСБ, або люди, що працюють в її інтересах”

“Коли до влади прийшов путін, я ще в той час навчався у москві, прямо на моїх очах відбувалося вербування студентів духовних навчальних закладів – просто на лекції приходили, виводили в коридор і проводили співбесіду. І деякі (а ми питали, хто викликав, навіщо) відповідали, що це люди зі спецслужб, і вони пропонують не просто співпрацю, вони пропонують навчатися і стати співробітником фсб, офіцером. Деякі погоджувалися, навіть раділи, бо вбачали в цьому для себе кар’єру. І в них абсолютно не було ніяких незручностей через те, що вони планують бути духовними діячами і при цьому діячами спецслужб – вони вбачали, що це нормально.

Фактично всі ті, що погодилися бути працівниками фсб, або співпрацювати з фсб, вони винятково залишилися на духовних посадах, ті, які відмовилися, – не стали священнослужителями в росії. Це я точно знаю по тих людях, з яким я навчався. Тобто, якщо ми зараз візьмемо офіційне російське духовенство, сто відсотків це співробітники фсб, або люди, що тісно працюють в інтересах фсб”, – каже гість нового епізоду подкасту “(не) Безпечна країна”.

Що спільного в російських релігійних діячів з пропагандистами країни-агресора та чому вони подекуди мають іще більший вплив на людей, які відправляються воювати в Україну?

У новому епізоді подкасту “(не) Безпечна країна” його незмінна ведуча Аліна Фролова говорить з Саїдом Ісмагіловим, добровольцем, військовослужбовцем ЗСУ, колишнім муфтієм. Розмова про роль військових капеланів, про релігійних діячів рф та їх співпрацю з фсб, про слабкі місця росії, єдність українського суспільства, настрої у війську та необхідність модернізації армії.

Джерело: Українська правда