Центр оборонних стратегій

Єгор Чернєв про мобілізацію: “Потрібні радше підходи пряника, аніж батога”

Коментуючи законопроєкт про удосконалення мобілізації і військового обліку, який днями вніс уряд у Верховну Раду, гість нового епізоду подкасту “(не)Безпечна країна” зауважив, що вбачає там як позитивні моменти, так і відверто драконівські.

“З того, що я бачу зараз у новинах, ось ці цифри 450-500 тисяч людей, які нам необхідно всього для того, щоб і покрити свої втрати, і для того, щоб сформувати нові бригади наступу чи ненаступу (це все вирішує Генеральний штаб, яким чином будуть застосовуватися ті сили) – щоб набрати цю кількість потрібно щось змінювати, підходи змінювати в мобілізації.

З того, що я побачив, є деякі спірні моменти, чесно кажучи. Є позитивні моменти, наприклад, по демобілізації. Є відверто, мені здається, драконівські, до яких можна все ж таки по-іншому підходити. Ми все ж таки нація козацька і для нас важлива свобода, для нас важливо, щоб нас не заганяли, а пропонували. Щоб нас бачили на рівних, що ми не матеріал, який потрібно використовувати, а те, що ми разом йдемо воювати та захищати свою країну. І саме тому мені здається, що потрібні радше підходи пряника, аніж батога, умовно кажучи. Це можуть бути більші соціальні виплати або привілеї – знову ж таки рекрутинг, а не мобілізація”, – зазначає гість подкасту.

У новому епізоді подкасту “(не)Безпечна країна” його незмінна ведуча Аліна Фролова говорить з Єгором Чернєвим, народним депутатом України, заступником голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який є головою постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО.

Розмова про цивільний демократичний контроль над Силами оборони (законопроєкт 4210), законопроєкт про мобілізацію, про настрої щодо підтримки України, зокрема, в США, про те, що робить і збирається робити парламент для того, аби стабілізувати хитку систему отримання допомоги, про те, яким чином буде розвиватися наступний рік, та яких ключових кроків, що можуть вплинути на спроможності Збройних сил та можливість перемогти, планує вжити ВРУ.

Джерело: Українська правда