Центр оборонних стратегій

24 жовтня у Празі відбудуться експертні дискусії Другого парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи

Експертна програма є частиною Саміту та збере провідних експертів, політичних діячів  та науковців для всебічного обговорення основних викликів, спричинених окупацією Криму та повномасштабною агресією російської федерації. 

Учасників очікує поглиблене обговорення важливих проблем, включаючи стратегії захисту прав людини на території окупованого Криму, можливі наслідки майбутньої деокупації, а також стратегії послаблення чорноморського флоту рф, який несе загрози для всього регіону. Українські та міжнародні експерти внесуть в дискусії свої знання та досвід, забезпечуючи всебічне розуміння актуальних проблем та потенційних рішень.

Захід розпочнеться із вітальних промов Руслана Стефанчука, Голови Верховної Ради України, Маркети Пекарової Адамової, Спікерки Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки, Яна Маріана, заступника Міністра закордонних справ Чеської Республіки, та Ольги Скрипник голови правління Кримської правозахисної групи.

Панельні дискусії:

Панельна дискусія 1: «Неминуче звільнення Криму». Ця панель оцінюватиме ймовірні наслідки звільнення Криму військовим шляхом та вплив деокупації на Чорноморський регіон. Також розглядатиметься який вплив матиме знищення чорноморського флоту рф на безпеку Чорноморських країн і Європи в цілому. Обговорення включатиме стратегії зміцнення військового потенціалу України за підтримки західних партнерів.

Панельна дискусія 2: «Гуманітарні виклики в окупованому Криму». Друга панель буде зосереджена на наслідках окупації, обговоренні справедливості за скоєні злочини, компенсації за збитки та захисту прав корінного населення. Він також торкнеться питань мілітаризації, переміщення та впливу Кремля на демократичні країни.

Захід, організований, організована Експертноє Мережею Кримської платформи у співпраці з Центром оборонних стратегій, став можливим завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Програма заходу:

EXPERT DISCUSSION PROGRAM

Про Експертну мережу Кримської платформи: Експертна мережа Кримської платформи досліджує виклики, спричинені окупацією Криму росією, готує рекомендації для урядового рівня Платформи та здійснює міжнародну адвокацію.