Центр оборонних стратегій

Представники ЦОС взяли участь у форумі безпеки та оборони “Schuman Security and Defence Forum 2024”

28-29 травня в Брюсселі відбувся форум безпеки та оборони “Schuman Security and Defence Forum 2024”. Серед спікерів — програмна директорка безпекових програм Центру оборонних стратегій Вікторія Вдовиченко. Ділимося з вами основними тезами, які озвучила Вікторія під час свого виступу на форумі.

  • Немає жодних ознак того, що росія відмовилася від своєї мети підпорядкувати Україну. Скоріше, вона пристосовується до вимог тривалої війни та збирає ресурси, щоб виснажити Україну.
  • Коли ви чуєте заяви рф про те, що певні дії європейців перетинають червоні лінії, і якщо до цих попереджень прислухаються, рф використовує це як важіль для стримування або запобігання таким діям. Враховуючи необхідність консенсусу між усіма 27 державами-членами, рф покладається на ймовірність того, що завжди знайдеться один або два члени, які приймуть їхній наратив.
  • Цінності стали не тільки видимими, але й відчутними: якщо ви продовжуєте бізнес з Іраном, купуєте нафту і газ в рф, ми це вже знаємо.
  • Хоча стратегічне бачення є важливим, існує нагальна потреба в більш тактичних міркуваннях на місцях у підтримці України. Необхідність вирішити, як росія обходить санкції, виявляти цих посередників та застосовувати санкції до них.
  • Унікальний досвід України полягає в нашому розумінні того, як рф сприяє переходу вільного світу до автократії, де так успішно використовується гібридний інструментарій.